Drogehamster vrijgesproken van oplichting en verduistering

LEEUWARDEN/DROGEHAM – De rechtbank in Leeuwarden heeft een 40-jarige inwoner van Drogeham vrijgesproken van oplichting en verduistering. Hij zou dure leaseauto’s verduisterd hebben en hij zou een leasemaatschappij hebben opgelicht. De rechtbank oordeelde dat dit niet bewezen kon worden.

De man stond twee weken geleden terecht. De volgende dag gelastte de rechtbank al de vrijlating, wat er op duidde dat er een vrijspraak aan zat te komen. Het openbaar ministerie had twee jaar cel geëist en omzetting van een voorwaardelijke celstraf van tien maanden in een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf.

De Drogehamster werd ervan verdacht dat hij gesjoemeld had met leasecontracten. De contracten zouden op naam van een paar kennissen afgesloten zijn. Een van de kennissen zou nooit een auto hebben gezien. Ook zou de man een auto aan twee verschillende personen hebben verkocht en hij zou een auto die al betaald was niet hebben geleverd.

De verdachte zei zelf dat hij gewoon teveel hooi op de vork had genomen en dat hij teveel transacties was aangegaan. Hij vond dat de politie het op hem had voorzien. De vrijspraak had tot gevolg dat de vorderingen van de gedupeerden werden afgewezen. Drie partijen hadden ruim 40.000 euro aan schadevergoedingen bij de rechtbank ingediend.

Artikel geplaatst door Anne de Jong op 24-11-11 11:17.

Gerelateerd nieuws

Actueel nieuws

Blijf overal op de hoogte Volg Kollumer Courant via:
Advertentie
advertentie
Advertentie