Weer winst voor Kollum
SEXBIERUM – Kollum zette zaterdag de goede lijn van voor de winterstop door met een ruime overwinning op AVC. Hoogtepunt was de derde treffer van Marinus Hoekstra die het eindstation was van een aanval uit het boekje.
Gelijk vanaf de aftrap lieten de Kollumers zien dat ze vol voor de overwinning wilden gaan. Joop Pynacker zette Robbert Lietmeyer vrij voor de keeper. Door eerst de keeper uit te spelen rondde Robbert de actie af door de bal in de kruising te schieten. Binnen tien minuten spelen werd de score verdubbeld na een actie waarin Jelmer de Vries de bal terug speelde op zijn doelman, doordat Joop Pynacker de doelman onder druk zette, miste deze de bal en kon Pynacker de bal in een leeg doel naar binnen werken. De goed keepende Dirk Wiersema moest op een gegeven moment het antwoord schuldig blijven, nadat de bal voor de voeten kwam van Daniël van der Veen die de aansluitingstreffer scoorde. Op de voorzet van Melle de Boer leek Joop Pynacker met het hoofd te scoren echter de bal kwam voor de voeten van Robbert Lietmeyer. Met een vloeiende beweging bracht hij het leer voor de voeten van Marinus Hoekstra die op vijf meter weinig moeite meer had om zijn doelpuntje mee te pikken.
Na de rust kwam er een heel ander AVC binnen de lijnen. Met meer inzet probeerde de ploeg het de verdediging van Kollum lastig te maken. In de zeventigste minuut moest scheidsrechter Nijemcevic voor het tegenhouden van de tegenstander, Paul Bos met zijn tweede gele kaart van het veld sturen. Vijf minuten later was de wedstrijd definitief beslist nadat Marinus Hoekstra op zijn eigen wijze slechts door een overtreding kon worden afgestopt. De toegekende strafschop werd door Pynacker onberispelijk binnen geschoten. In de slotfase kreeg de ploeg nog éénmaal de handen op elkaar, nadat Rutger de Poel vanaf de zijkant een perfecte voorzet afleverde en Jornd van der Heide de bal voordat deze de grond had geraakt in de kruising schoot.
Zie voor meer sportverslagen uit deze regio het Nieuwsblad Noordoost-Friesland van maandag 30 januari.
FOTO’S ROEL BERGSMA